DEN OSTRAVSKÝCH DOPRAVÁKŮ SLAVIL ÚSPĚCH, DPO DĚKUJE

Dopravní podnik Ostrava pořádal 1. září událost  Den ostravských dopraváků v prostorech areálů dílen v Ostravě-Martinově. Návštěvníci si mohli prohlédnout desítky vozidel. Starší generace zavzpomínala u historických vozidel a naopak mladší obecenstva zaujaly nejmodernější a technologické vozy. Vyhlídkové jízdy a široký výběr z doprovodného programu přilákal více než 5 500 lidí.

Každoroční den otevřených dveří v ostravském dopravním podniku letos nesl název  Den ostravských dopraváků. K vidění byly aktuálně nejmodernější vozidla MHD – tramvaje Stadler nOVA, autobusy Solaris Urbino 4. generace, minibusy nebo parciální trolejbusy Škoda 26 Tr, které se vyjímečně zúčastnily vyhlídkových jízd v Porubě, zde totiž běžně trolejbusy nejezdí. Vyhlídkové jízdy zajišťovaly také historické a technologické tramvaje i historické autobusy. Vystavené technologické vozy DPO ukázaly, jak slouží pro údržbu tratí nebo zajištění provozu MHD. Doprovodná prezentace odbavování cestujících platební kartou nebo výroba buttonů na přání návštěvníků vzbudila nadšení hlavně u menších dětí.

Návštěvníci výstavy vozidel DPO si mohli projít kulturní program, na kterém DPO spolupracoval s ostravským Radiem ČAS. Celou akci doprovázeli hudbou hvězdy z muzikálu MAMMA MIA a Děti ráje. Pozornosti neunikly také dynamické ukázky zásahů, které předvedli hasiči z Hasičského záchranného sboru MSK, Policie ČR i Městská policie Ostrava.

DPO děkuje za účast a podporu všem dalším partnerům, a to především společnosti Ekova Electric, Colliery CrossFit, Planetáriu Ostrava a Dolní oblasti Vítkovic.

(nm)