Demolice po pauze: Teplice – Baník 0:5!

Baník veze domů bodový zisk i z druhého jarního utkání venku. Tentokrát bral všechny tři body a naprosto po zásluze. Teplicím nastřílel pět gólů, žádný neinkasoval, takže po skončení utkání platil nečekaně jednoznačný výsledek Teplice – Baník 0:5! Všech pět gólů nastříleli Ostravané ve druhé půli!

Hned v 6. minutě si Baník vypracoval první tutovku. Po rychlé a přesné kombinaci na pravé straně poslal Robert Mišković balon na malé vápno před branku Eldaru Šehičovi. Ten však ve výborné pozici míč netrefil, jak zamýšlel, a Tomáš Grigar kritickou situaci na lajně zachránil.

Tepličtí zahrozili výrazněji po čtvrthodině hry z brejkové situace. Před Janem Laštůvkou se ve finále s míčem na noze zjevil Daniel Trubač, gólman Baníku byl ale dostatečně rychlý, prostor před ním uzavřel a ránu zablokoval.

Na aktivní hře Baníku byla zcela zřejmá snaha určovat dění na hřišti, na velmi měkkém terénu byla ovšem kombinace stále složitější a Slezané se do střeleckých pozic dostávali složitěji.

Hra se v první půli ve většině času odvíjela na teplické polovině, domácí však dokázali zahrozit. Krátce před poločasem se na levé straně uvolnil Ladislav Kodad, z hranice šestnáctky to zleva zkusil obstřelem na horní roh branky a minul zhruba o metr či dva.

dscf0425

Do druhé půle vstoupily aktivněji Teplice a nikoho v tu chvíli nenapadlo, co se bude na ploše dít. Baník to gólově rozjel v 51. minutě. Zprava zacentroval Cadu, Jiří Klíma se na malém vápně u přední tyče vřítil do správného prostoru a zblízka otevřel skóre.

Teplice okamžitě přidaly na aktivitě. Rezultovaly z toho dvě střely, tu první a nebezpečnější vypálil Kodad, Jan Laštůvka ale bezpečně zakročil, s tou druhou střelou, jejímž autorem byl Trubač, měl přece jen méně práce.

Domácí nadále tlačili, test baníkovské defenzivy ale dopadl v této pasáži na výbornou. Slezané se teplickému tlaku ubránili a snahu domácích utnuli druhým gólem. Po rychlé akci se Jiří Klíma proti bránícímu hráči na pravé straně šestnáctky perfektně uvolnil a poslal bezchybnou přihrávku před branku Caduovi. Tomu zbývalo jen kopnout míč do prázdné – 0:2!

Od této chvíli už Baník hru zcela kontroloval a hodlal náskok ještě navýšit. To se poprvé povedlo v 79. minutě Filipu Kaločovi. Jeho dělovka z 20 metrů prosvištěla jednomu z teplických obránců mezi nohama a žuchla do sítě – 0:3!

Slezané zůstali nadále nenasytní. V 83. minutě pláchnul Srdjan Plavšić, předložil Jiřímu Boulovi, a ten přidal čtvrtý gól.

A v nastaveném čase rozehrál Jiří Boula po zisku míče na polovině soupeře míč doprava Nemanjovi Kuzmanovičovi, ten poslal ze strany přízemní pas před branku. U vzdálenější tyče zavíral prostor David Lischka, míč k němu doletěl a stoper Baníku zblízka stanovil konečné skóre: 0:5!

Ohlasy k utkání

Jiří Jarošík: „Byl to podobný zápas jako před týdnem na Bohemce. Odehráli jsme slušných 60 minut, potopil nás až druhý gól, po kterém jsme už nebyli kompaktní a soupeř nás trestal. Ke konci už to Baníku šlo, tlačil se do koncovky a nasázel nám další góly, ale tam už byly z naší strany jednoduché a dětské chyby.“

Pavel Hapal: „Výsledek je pro nás nádherný, ale rozhodně se nerodil jednoduše. Hlavně na začátku druhé půle nás Teplice zmáčkly, a kdyby vstřelily úvodní branku, byl by to zase nervózní zápas. Výborně jsme vstoupili do utkání, ale když nedáte ve dvou zápasech čtyři pět tutových šancí, tak to s psychikou zamává. Nakonec to ukázal i konec utkání, kdy už jsme si s vědomím jasného vedení dovolili věci, které jsme si na začátku zápasu nedovolili. Takhle chceme hrát, od první minuty do poslední. Celkově jsem spokojený s přístupem hráčů na začátku jara, ani dnes se jim nedá nic vytknout jak směrem dozadu, tak směrem dopředu. Ještě důležitější než pět nastřílených gólů je pro mě nula vzadu.“

_________________________________________________________________________

STATISTIKY:

Poločas: 0:0. Branky: 51. Klíma (Cadu), 64. Cadu (Klíma), 79. Kaloč (Juroška), 83. Boula (Plavšić), 90+4. Lischka (Tijani). Rozhodčí: Ondřej Berka – Matěj Vlček, Jakub Šimáček. ŽK: 18. Juroška. Diváci: 2563

SESTAVY:  FK Teplice: Grigar – Hyčka, Mičević, Knapík (77. Chaloupek), Hybš (70. Radosta) – Kučera, Mareček (84. Čičovský) – Urbanec, Trubač, Kodad (84. Procházka) – Vachoušek (70. Sy). FC Baník Ostrava: Laštůvka – Juroška, Pojezný, Lischka, Šehić – Kaloč – Mišković (69. Boula), Cadu (86. Jaroň), Buchta (39. Kuzmanović), Plavšić (86. Šín) – Klíma (69. Tijani).

(pd) Zdroj: FC Baník Ostrava