Další pohárové drama: Vltavín – Baník 2:5

Znovu drama a prodloužení, ale i postup. Baník nakonec na půdě třetiligového Loka Vltavín v Holešovicích vyhrál vysoko 5:2, ale heroicky bojující domácí třetiligista mu cestu do čtvrtého kola notně ztížil.

Ondřej Smetana zvolil tým složený z hráčů, kteří v pátek v Olomouci nenastoupili v základu, jenže v prvním poločase rozdíl dvou soutěží na trávníku nebyl moc patrný. Domácí Loko bylo dokonce nebezpečnější a dvakrát bylo velice blízko vedoucímu gólu.

V 10. minutě sklepl Veselý míč hlavou pod sebe Tichému, které se zalekl tutové příležitosti a z malého vápna přestřelil. O tři minuty už Vltavín skoro jásal, ale po Trávníčkově ráně z šestnáctky zachránila Baník tyčka.

Kombinaci Baníku limitoval a zpomaloval poněkud těžší hrbolatý terén, ale v nastavení první půle to přece jen vyšlo. Muhammed Sanneh dloubnul balon za obranu na křídlo Adamu Jánošovi a jeho přihrávku do volného prostoru před bránou zkušeně uklidil do sítě Ondřej Chvěja.

Když hned po změně stran naservíroval Jánoš další lahůdkový centr k nohám Jiřího Klímy, který z voleje pálil pod břevno, vypadalo to už na klidný postup.

Ale Vltavín se znovu postavil na kolena. Jeho nejlepší střelec Pejša dělal Baníku velké starosti a Viktor Budinský mu zhatil dvě gólové šance. V 81. minutě už ale ani ostravský gólman nedosáhl na hlavičku Matějky, která o tyč zapadla za čáru.

Okamžitě nato šel sám na bránu Yira Sor, ale Štorc jeho střelu nohou vyrazil, a tak v 86. minutě Pejša z podobné situace jako Matějka přesnou hlavičkou k tyči vyrovnal. Outsider byl v euforii, v závěru řádné hrací doby dostal hosty ještě pod tlak a vytvořil si nebezpečný závar na malém vápně.

Prodloužení už ale ovládl Baník. Po úniku a centru Sora posoudil sudí zákrok brankáře na Petra Jaroně jako nedovolený a Chvěja z penalty ve 102. minutě bezpečně skóroval.

Hosté pak dominovali hlavně rychlostí. Sor si ve 111. minutě strčil míč do běhu, utekl obránci, brankáři udělal kličku a do prázdné brány zvýšil na 4:2. Podobně vypadal i pátý gól: mladík Smékal zleva obešel beka, navedl si balon doprostřed vápna a pak po zemi k tyči uzavřel skóre.

(pd) Zdroj: FC Baník Ostrava