Další online hudební pozdrav z Janáčkovy filharmonie Ostrava bude varhanní

Janáčkova filharmonie Ostrava 7. května 2020 od 19 hodin pokračuje v živých přenosech koncertů svých členů. Tentokrát se během večera rozezní i varhany. Další online koncerty jsou pak naplánovány v tradičním ostravském koncertní čase – tedy vždy čtvrtek od 19 hodin ve společenském sále Domu kultury města Ostravy. Sledovat je je možné na Facebooku Janáčkovy filharmonie Ostrava.

„V tuto chvíli je znám program koncertů do 11. června. Další intenzivně připravujeme. Chtěli bychom vysílat až do konce června. Doufáme, že se budou restrikce mírnit, protože bychom v závěru celé série live streamů rádi uspořádali koncert celé filharmonie,“ doplňuje manažer JFO Ondřej Daněk.
Protagonisty zítřejšího koncertu budou pochopitelně opět členové ostravského symfonického orchestru – první hobojista Dušan Foltýn a violoncellista Ivo Fišer. Kromě nich jako hosté vystoupí varhaník Tomáš Thon a klavíristka Radana Foltýnová. Hned dvakrát se během večera v sále rozezní varhany. Bude to v sonátách pro hoboj a varhany autorů F. Geminianiho a G. F. Telemanna. Program doplní Faurého Elegie pro violoncello a klavír a Saint-Saënsova skladba Allegro apassionato.
„Chtěl bych poděkovat všem, kdo se zapojují do čtvrtečních streamovaných koncertů a pomáhají tak filharmonii být vidět a slyšet. Velice příjemně mě překvapilo, kolik členů orchestru se do této aktivity zapojilo a jak skvělou práci odvádějí,“ říká ředitel JFO Jan Žemla.
Dramaturgie koncertů je průběžně (podle vývoje situace) zveřejňována na webových stránkách (www.jfo.cz) a sociálních sítích JFO.
Janáčkova filharmonie Ostrava zůstává s vámi stejně jako hudba, která nezná hranice.

Program nejbližších koncertů:

1. 5. 2020, 19 hodin, společenský sál Domu kultury města Ostravy

Fracesco Geminiani
Sonáta e moll pro hoboj a varhany

Gabriel Fauré
Elegie c moll pro violoncello a klavír op. 24

Georg Philipp Telemann:
Sonáta g moll pro hoboj a varhany

Camille Saint-Saëns:
Allegro appasionato op. 43