Cylinders Holding koupil německou společnost eurocylinders systems AG

Společnost Cylinders Holding a.s., největší světový výrobce vysokotlakých ocelových lahví a řešení pro skladování a přepravu stlačených plynů, dokončila akvizici 100 % akcií společnosti eurocylinderssystems AG (ECS), německého výrobce lahví. Prodávajícím akcií ECS je německá průmyslová skupina Serafin se sídlem v Mnichově. Kupujícími jsou společnosti Cylinders Holding a Vítkovice Milmet. Strany se dohodly, že podmínky transakce zůstanou důvěrné.

 

Společnost ECS již více než 60 let vyvíjí, vyrábí a prodává vysokotlaké ocelové lahve a kontejnery ve svém závodě v Apoldě v Durynsku. Lahve společnosti ECS se používají ke skladování a přepravě stlačených i zkapalněných plynů a nacházejí uplatnění v různých oblastech, jako jsou průmyslové plyny, zdravotnická a záchranářská technika, potravinářský a nápojový průmysl, hasicí systémy, prostředky pro ochranu dýchacích cest a potápění.

 

Jan Světlík, generální ředitel společnosti Cylinders Holding uvedl: „Naším cílem bylo získat dobrou, stabilní společnost s potenciálem růstu nejen na silném německém trhu, který je osmkrát větší než český. Zároveň se tato firma stane důležitým distribučním centrem pro celé portfolio výrobků skupiny.“

 

Michael Dathe, generální ředitel společnosti ECS uvádí: „Strategické partnerství dvou společností, které se znají již řadu let a jejichž nabídka produktů se vzájemně doplňuje, má různé výhody a potenciál. Těšíme se proto na budoucí spolupráci.“

 

Společnost Cylinders Holding má zájem na dlouhodobém rozvoji společnosti ECS a bude úzce spolupracovat se současným ředitelem ECS Dathem a jeho týmem na realizaci plánované strategie.

 

Se vstupem nového vlastníka získá ECS přístup k dalším technologiím vyvinutým ve společnosti Cylinders Holding, například k těm pro přepravu a skladování vodíku. Společnost ECS bude působit jako společnost ve skupině Cylinders Holding nadále s vlastní značkou a výrobou a bude pokračovat ve svém růstu jako specialista na vysokotlaké ocelové lahve.

_________________________________________________________________________

O společnosti Cylinders Holding

Cylinders Holding je česká společnost, která nepřetržitě vyrábí tlakové lahve již více než 120 let. Po masivních investicích je světovým výrobcem s největším podílem na evropském trhu s ocelovými lahvemi. Export společnosti směřuje na všechny kontinenty. Ve vybraných teritoriích si holding buduje nejen pozici na trhu, ale i nové výrobní závody.

Společnost prošla významným rozvojem díky svým současným majitelům. Disponuje speciální technologií na výrobu tlakových nádob na vodík a technické plyny a atypických tlakových systémů pro hydraulické aplikace. Cylinders Holding staví na vývoji. Například v roce 2008 společnost vyvinula a vybudovala novou technologii na výrobu lahví o průměru až 406 mm metodou zpětného protlačování. Jedná se o unikátní technologii, a to i ve světovém měřítku.

 

O společnosti Serafin

Serafin je diverzifikovaná průmyslová skupina, jejíž filozofie sahá až ke 150 leté podnikatelské tradici rodiny akcionářů. Společnost Serafin investuje do společností s cílem jejich dalšího rozvoje v souladu se všemi příslušnými zainteresovanými stranami. Společnosti skupiny dosahují celkového obratu přes 1 miliardu eur a zaměstnávají více než 5 000 lidí.

(nm)