CYKLISTÉ POMÁHAJÍ ONKOLOGICKY NEMOCNÝM DĚTEM

Cyklisté v čele s Josefem Zimovčákem a primátorem Tomášem Macurou vyrážejí z Ostravy na trasu do Kopřivnice. Foto: Jiří Zerzoň

Cyklisté, kteří se účastní jízdy Na kole dětem, přijeli 10. června na Prokešovo náměstí před ostravskou Novou radnici. Po krátké přestávce pokračovali do Kopřivnice.

Letošní již 11. ročník jízdy Na kole dětem odstartoval prologem ve středu 10. června v Hlučíně. První zastávkou byla Ostrava. Peloton dojel na Prokešovo námětí před ostravský magistrát, kde se účastníci občerstvili. Cyklojízdy se mimo dalších osobností účastní ostravský primátor Tomáš Macura a Josef Zimovčák na vysokém kole, tzv. kostitřasu, na kterém v minulosti absolvoval trasu Tour de France. Právě Josef Zimovčák založil nadační fond Na kole dětem.

„Snažíme se získat finanční prostředky na podporu onkologicky nemocných dětí. Zajišťujeme převážně rekondiční pobyty, které usnadňují dětem a jejich rodičům překonávat traumata způsobená těžkou nemocí. Prostředky získané v daném regionu, tedy například v Ostravě, zůstanou pro potřeby dětí v Ostravě,“ uvedl Josef Zimovčák.

Letošní ročník jízdy Dětem na kole má prolog a 11 etap o celkové délce 1233 kilometrů. Peloton se zastaví v 60 městech a na své trase projede 333 obcemi a městy. Město Ostrava je partnerem projektu.