Centrum města ovládli běžci

Centrum Ostravy uvítalo v neděli běžecký festival Craft Runfest. Běžci absolvovali maraton, půlmaraton, desetikilometrový běh a štafety. Pořadatelé připravili tratě i pro děti a také pro chodce vyznávající styl nordic walking.

Běžci doslova zaplavili centrum Ostravy v neděli 24. září. Náměstek primátora Vladimír Cigánek úderem 10. hodiny odstartoval maratonský a půlmaratonský běh. Následoval atraktivní závod štafet, ve kterém bojovaly i dvě štafety ostravského magistrátu a také sportovci z Ostravského informačního servisu. Do loňského prvního ročníku se zapojilo 39 štafet.

Děti si zazávodily od 13. hodiny. Délky tratí byly uzpůsobené věku. Druhá hodina odpolední byla časem, kdy se na trať vydali chodci vyznávající styl nordic walking. Sportovní program uzavřel charitativní běh, kterého se mohli zapojit rovněž vozíčkáři nebo rodiče s kočárky.

Po celý den byly na náměstí hudební produkce a kulturní vystoupení, atrakce pro děti i dospělé a firmy vystavily a nabízely k prodeji sportovní potřeby.

(rj) text a foto: Ostrava.cz