Cena města Ostravy pro Usaina Bolta

Legendárnímu jamajskému sprinterovi Usainu Boltovi, držiteli světových rekordů v běhu na 100 a 200 metrů a štafetovém běhu 4 x 100 metrů a osminásobnému účastníkovi ostravského mítinku Zlatá tretra byla 21. června po souhlasu ostravských zastupitelů udělena Cena města Ostravy. Obdrží ji za přínos v oblasti sportu a prezentaci Ostravy v širokém mezinárodním kontextu. Ocenění není spojeno s finanční odměnou.

„Mezi držiteli Ceny města Ostravy je několik známých českých sportovců, Usain Bolt je ale prvním zahraničním sportovcem, kterému bylo toto ocenění uděleno. A domnívám se, že zcela po právu. Usain Bolt má Ostravu rád, při svých vystoupeních ji vždycky zmiňuje a rád se tady vrací. Letos vyhlásil ukončení kariéry a to nám přišlo jako vhodná příležitost poděkovat mu za jeho přízeň. Cena města Ostravy je přirozeným a důstojným poděkováním z naší strany za to, co pro pozitivní obraz Ostravy udělal,“ vysvětlil primátor Tomáš Macura.

Usain Bolt, celým jménem Usain St. Leo Bolt, Cenu města Ostravy převzal při slavnostním zahájení letošní Zlaté tretry na městském stadionu ve Vítkovicích ve středu 28. června.

(rj) text a foto: Ostrava.cz