Boney M rozezpívá v říjnu pivní slavnosti Karolina Oktobeerfest. Předprodej startuje

Všichni milovníci piva si mohou do kalendáře zaznačit datum 11. a 12. října 2019. V Ostravě totiž vypuknou největší pivní slavnosti v Moravskoslezském kraji. Na 6. ročníku akce Karolina Oktobeerfest zahraje popová legenda Boney M a na čepu bude více než 100 druhů piva. Pořadatelé nachystali pro letošní ročník několik novinek v čele s velkokapacitní pivnicí v Trojhalí, vratnými kelímky a bezhotovostními platbami. Předprodej vstupenek běží od 2. 7. 2019. Prvních 1 000 vstupenek bude za zvýhodněnou cenu.

Na pódiu se představí jedna z nejpopulárnějších diskotékových kapel. Původní členka Boney M Maizie Williams přiveze do areálu pivních slavností Karolina Oktobeerfest nestárnoucí hity Rasputin, Dady Cool nebo Sunny. Hudební program doplní přední české a slovenské kapely Rybičky 48, Lenny, Iné Kafe, Sto zvířat, Děda Mládek Illegal Band nebo Mňága a Žďorp.

Karolina Oktobeerfest naservíruje dva dny pestré pivní nabídky od klasických ležáků přes pšeničná piva až po pivní speciály IPA nebo ALE. Na čepu bude více než 100 druhů piv od 30 českých i zahraničních pivovarů. Jak kvalitně a správně načepovat pivo ukáží zájemcům mistři výčepní v Radegastově škole čepování. Na tradičních gastronomických specialitách si pochutnají velcí i malí návštěvníci.

„Letošní Oktobeerfest bude naprosto unikátní a opět s neopakovatelnou atmosférou tradičního pivního festivalu. Na návštěvníky této oblíbené akce čeká spousta příjemných překvapení a novinek. Jednou z nich, kterou ocení nejen pořádní chlapi, bude velkokapacitní pivnice v Trojhalí. Po celý den a noc tam návštěvníkům nabídneme pestrou pivní sestavu Plzeňského Prazdroje, kterou dostanou načepovanou do skla a vybraná piva také do tupláků. Festivalovou náladu dokreslí stylová výzdoba a obsluha v tematických krojích. Program zde doplní živá hudba, baviči nebo pivní soutěže,“ říká Tomáš Lučan, marketingový manažer obchodního a zábavního centra Forum Nová Karolina.

V letošním 6. ročníku oblíbených pivních slavností pořadatelé připravují také rozšíření areálu a větší komfort pro návštěvníky. Venkovní velkokapacitní stany nabídnou více míst k sezení. Pro děti se chystá dětská zóna plná zábavních a skákacích atrakcí nebo celodenní program s animátory.

Letos se budou všechny nápoje v areálu slavností čepovat do ekologických a vratných kelímků NickNack. Pro rychlejší a pohodlnější odbavení u stánků se bude platit pomocí čipů, které půjdou nabít jakoukoliv částkou na pokladnách v areálu pivního festivalu. Sobotní hlavní program slavnostně zakončí velkolepý ohňostroj.

První vlna dvoudenních vstupenek na největší pivní slavnosti v regionu je vyprodána. V současné době jsou v prodeji dvoudenní vstupenky za 399 Kč, jednodenní vstup na pátek vyjde na 199 Kč, na sobotu pak na 299 Kč. Senioři nad 65 let mají zvýhodněné dvoudenní vstupné 199 Kč, děti do 15 let 99 Kč. Děti do 140 cm, osoby zdravotně postižené s průkazem ZTP a osoby s průkazem ZTP/P mají vstup zdarma.

Druhá vlna předprodeje končí 31. srpna 2019 nebo vyprodáním zásob. Od září 2019 již vyjde dvoudenní vstupenka na 499 Kč. Poprvé je možné na Karolina Oktobeerfest zakoupit vstupenky také do VIP zóny. Předprodej vstupenek probíhá na webu www.oktobeerfest.cz.

(nm)