BOHUMIL PÁNÍK: DO ZIMY CHCEME UDRŽET POZICI

První třetina sezony je minulostí. Alespoň pokud jde o její základní část. Baník je aktuálně čtvrtý, jen o skóre za třetí Spartou. Co na to trenér Bohumil Páník? Jaké je jeho hodnocení první třetiny sezony? A s jakými cíli vstupuje Baník do druhé třetiny? Zeptali jsme se hlavního trenéra.

Třetina sezony je minulostí. Jak jste s dílčím výsledkem Baníku spokojen?

Jsme v první třetině tabulky, takže spokojenost tady je. Držíme se tam, kde bychom taky chtěli skončit, ale to všechno nakonec ukáže čas.

Přinesla vám první část sezony nějaké překvapení?

Určitě ano. Například dílčí výsledky některých týmů, které jsou v poslední třetině tabulky a podle mého názoru by tam neměly být. A na druhou stranu i to, že vody v horních patrech tabulky čeří Příbram, se kterou před sezonou takto vysoko asi nikdo nepočítal. Některé týmy si tak trochu vyměnily pozice v tabulce, a to je na tom to zajímavé.

A pokud jde o Baník?

My jsme byli na jaře pod těžkým tlakem, abychom zachránili ligu. To se povedlo a ti hráči se v hlavách trochu uvolnili. A jako tým jsme na to jaro dokázali navázat. Ale všechno je to o poctivém týmovém výkonu.

Baník je nahoře a je logické, že fanoušci nyní budou očekávat, že už tam také zůstane…

Ale ani my si neklademe nízké cíle. Nemůžeme být alibisté a říkat, nám se sice první část podzimu povedla, ale pozor, před sezonou jsme říkali, že chceme být do desátého místa, takže od nás víc nečekejte. To nejde. Takže ano, máte pravdu, fanoušci teď od nás budou očekávat lepší výsledky než před začátkem sezony, ale my je od sebe budeme očekávat taky.

S jakým přáním vstupujete do druhé třetiny sezony?

Já bych neřekl do druhé třetiny, ale do zbytku podzimní části. Chtěl bych, abychom do zimy ty stávající pozice udrželi. To znamená udržet se v té horní skupině, když to posuzuju podle toho, jak se liga bude po základní části dělit. Věřím, že v zimě zase kvalitně potrénujeme, určitě budeme přemýšlet, jak kádr ještě posílit, abychom zvýšili konkurenci v týmu. Ano, to mužstvo má svou kvalitu a ti hráči, které máme, ji prokazují. Proto jsme rádi, že je máme. Ale zároveň cítíme, že možná bude potřeba kádr ještě rozšířit, abychom byli konkurenceschopnější i v případě, že nám z různých důvodů někteří hráči základní sestavy vypadnou.

(nm) Zdroj: FC Baník Ostrava