Běžecký festival v centru bude!

Start loňského maratonu v Ostravě, Petra Pastorová druhá zprava. Foto: MK Seitl Ostrava

Ostrava City Marathon!!! je naplánován na neděli 20. září se startem i cílem na Masarykově náměstí a nabídne výbušnou směs pohybu a dobré muziky.

„Jsme ostravští sportovci a zveme do našeho města běžce z celého Česka i Evropy. Chceme představit vytrvalostní běh široké veřejnosti, sdílet s ní radost z pohybu, oživit centrum města, ukázat všem Ostravu historickou, industriální i zelenou a uspořádat happening propojující svět sportu a kultury,“ oznámila ředitelka závodu, pětinásobná česká maratonská mistryně Petra Pastorová.

Účastníci dostanou na výběr více tratí: 42,2 km pro maratonce, 21,5 km pro půlmaratonce, 10,5 km pro čtvrtmaratonce, štafety 6×6 běžců na vzdálenost 6 km, dětské běhy na 300, 666 a 1050 metrů a rodinný charitativní běh na 4,2 km. Vybíhat se začne od 10 hodin dopoledne a limit pro královskou, nejdelší, disciplínu je stanoven na 6 hodin.

Registrace pro všechny tratě je otevřena na stránkách závodu: www.ostravacitymarathon.cz., kde se dá hlásit nejpozději do neděle 13. 9. 2020 (do 23:59 hod). Od pondělí 14. 9. 2020 pak bude z důvodu zpracování startovních listin a tisku startovních čísel registrace uzavřena. Dále bude možné se přihlásit pouze v místě prezentace závodu na Masarykově náměstí v sobotu 19. a v neděli 20. 9.

„Letos věnujeme příspěvek ze startovného spolku HAIMA Ostrava. Vznikl v prosinci 1996 a působí při dětském hematoonkologickém oddělení Fakultní nemocnice Ostrava jako sdružení rodičů a přátel dětí s poruchou krvetvorby. Jde o neziskovou organizaci, která si klade za cíl usnadnit vážně nemocným dětem pobyt v nemocnici a ulehčit jejich návrat do běžného života,“ informovala ředitelka akce Petra Pastorová.

(nm)