Betlémské světlo už září na Nové radnici

Tomáš Macura přivítal skauty ze střediska Modrý šíp

Primátor města Tomáš Macura přivítal skauty ze střediska Modrý šíp. Jako v předchozích letech přinesli skauti Ostravanům Betlémské světlo do prostor Nové radnice a zažehli plamínek v lucerně, aby si obyvatelé Ostravy mohli tento zářící, křehký symbol Vánoc odnést do svých domovů.

„Betlémské světlo bylo přivezeno do Ostravy vlakem, v sobotu jsme jej převzali na nádraží ve Svinově, abychom jej mohli šířit dál. Světlo bylo zažehnuto v Betlémě, skauti jej lidem rozváží dál napříč Evropou,“ doplnila Veronika Gadulová ze skautského střediska Polanka nad Odrou.

Plamínek odebraný z věčného ohně v Betlémě cestuje letecky do Rakouska, kam za ním směřují skautští kurýři. Od roku 1990 jej dováží z Rakouska do České republiky brněnští skauti.

Betlémské světlo pak čtvrtou adventní sobotu vlaky skauti rozváží do všech koutů země. Lidé mohou plamínek, symbolizující naději, víru, lásku a mír získat pro své domovy na mnoha místech. Jedním z nich je nyní také budova Nové radnice, konkrétně vrátnice vpravo, kde si jej zájemci mohou zažehnout od 20. prosince až do Štědrého dne.

„Převzetí Betlémského světla od skautů na radnici náleží již k milým vánočním tradicím. Malé světýlko může být nadějí a přinášet radost do všedních starostí. Díky této tradici mohou lidé poselství naděje šířit dál,“ konstatoval Tomáš Macura, primátor města.