BĚHEM DUŠIČEK POSÍLÍ DOPRAVA A STRÁŽNÍCI BUDOU HLÍDKOVAT U HŘBITOVŮ

Tramvaj vyjíždí z úseku s absorbérem. Foto: René Stejskal

Po roce nastal čas, kdy lidí zavzpomínají na své zesnulé příbuzné a známé. K bezproblémovému průběhu Památky zesnulých přispěje Dopravné podnik Ostrava a Městská policie Ostrava.

Dopravní podnik Ostrava kapacitně posílí spoje, které zajíždějí k ostravským hřbitovům. Na vybrané linky zařadí vozy s vyšší přepravní kapacitou. Jedná se o tyto spoje:

Linky č. 3, 11 a 107
budou kapacitně posíleny o víkendu 2. a 3. listopadu

Linka č. 38
bude kapacitně posílena až do pátku 1. listopadu (včetně)

Rovněž strážníci Městské policie Ostrava ve spolupráci s Policií České republiky posílí tento týden až do neděle 3. listopadu hlídkovou službu v okolí hřbitovů. Zaměří se na eliminaci vandalismu a kapesních krádeží. Kontroly budou provádět i na přilehlých parkovištích s ohledem na možný výskyt podezřelých osob u zaparkovaných vozidel. Hlídky se budou podílet také na bezpečnosti a plynulosti silničního provozu.

Strážníci doporučují návštěvníkům hřbitovů, aby své automobily řádně zabezpečili a nenechávali v nich žádné cennosti.