Béčko přesvědčivě přehrálo Třinec

Foto zdroj: FC Baník Ostrava

Nejlepší možnou odpověď dala třetiligová záloha na porážku se Zlínskem. Aspirantovi na postup do druhé ligy Třinci na Bazalech nastřílela pět branek a udržela si v čele MSFL čtyřbodový náskok na druhý Uničov.

Do dresu se rezervy se po dlouhodobější zdravotní absenci oblékli i Eldar Šehić a Robert Mišković a Baník se po úvodním seznamování dokázal prosadit z první akce zápasu. První, ale parádní! Po zisku míče na vlastní polovině se na dvě kolmé přihrávky Holaně a Miškoviče dostal sám před gólmana Šudák a po nejednoduchém zpracování balonu ve sprintu dokázala ještě levačkou přesně zamířit pod břevno.

Další možnost měl Baník ve 20. minutě: Málek se uvolnil na velkém vápně a pravačkou pořádně protáhl Fabisze, který však balon vyrazil.

Pak ale domácí zaváhali uprostřed hřiště, Třinec vyrazil do brejku, a i když Holíkovu ránu dokázala obrana zblokovat, odražený míč skončil před Barkovem, který prostřelil Kubného.

Baník ale kontroval podobně: na půlící čáře vystihl rozehrávku hostů, a i když z první vlny se Šudák neprosadil, následně se z dálky do míče opřel Holaň a jeden z třineckých obránců balon tečoval do protipohybu brankáře.

Baník pokračoval v dobrém výkonu i ve druhé půli a Šudák po krásném Holaňově pasu překonal Fabisze potřetí. Dvacet minut před koncem se po měsíci vrátil do sestavy uzdravený Elekana a po třinecké chybě a Šudákově přihrávce už po pěti minutách zvýšil na 4:1. Pak korigoval z penalty Dedič, ale v závěru opět udeřil Elekana a završil nečekaně jasnou výhru Baníku na 5:2.

_________________________________________________________________________

Statistiky: Poločas: 2:1 Branky: 10. a 54. Šudák, 74. a 87. Elekana, 40. vlastní Maksić – 27. Barkov, 77. Dedič z penalty. Rozhodčí: Dorušák – Řezníček, Grečmal. ŽK: Šudák – Maksič.Diváci: 300

(pd) Zdroj: FC Baník Ostrava