Béčko Baníku porazilo Dynamo 3:1

Béčko porazilo Dynamo 3:1 l Foto zdroj : FC Baník Ostrava

Rezerva si ve druhém utkání na soustředění v jižních Čechách poradila s béčkem Dynama České Budějovice, které po dvou gólech v závěrečné čtvrthodině zdolala 3:1.

Trenér Tomáš Hejdušek dva dny po remíze s druholigovým Táborskem nasadil do utkání i několik hráčů dorostu a už po čtvrthodině vstřelil vedoucí gól Zálešák. Dynamo po hodině hry srovnalo, ale závěr patřil Baníku. Jaroň po přihrávce Sotorníka znovu zařídil vedení hostům a vítězství čtyři minuty před koncem pojistil po spolupráci se Smékalem Martiník.

Z důvodu rozložení sil v náročném programu a herního vytížení hráčů jsme tým doplnili mladšími hráči, kteří nastoupili již v prvním poločase. A zaslouží pochvalu za předvedený výkon. V náročných podmínkách za hustého sněžení jsme herně dominovali, vytvořili si několik brankových příležitostí, jednu jsme pak proměnili po úspěšném presinku.

Do druhého poločasu jsme protočili osmičku hráčů. Vytvořili jsme si řadu šancí, byli jsme však v předfinální i finální fázi laxní a nenaložili jsme s nimi podle představ. Vlastní nezodpovědností jsme dokonce soupeři nabídli vyrovnání. V poslední části zápasu jsme pak herně zcela soupeře přehrávali a z řady šancí jsme dvě proměnili v konečný výsledek 3:1.