BAROŠŮV GÓL MĚL PLATIT

Vedení Baníku nedávno podalo protest po sobotním ligovém utkání s Duklou Praha k Ligové fotbalové asociaci. Důvodem jsou především dvě zásadní pochybení rozhodčích při neuznaných gólech Milana Baroše a Marka Hlinky, která ovlivnila konečný výsledek utkání.

Rozhodnutí komise zní: Gól Milana Baroše měl platit. Takový verdikt vynesla komise rozhodčích po svém dnešním zasedání, na kterém se zabývala i protestem Baníku vůči některým rozhodnutím arbitrů v sobotním utkání s Duklou.

Podle komuniké komise asistent rozhodčího Paták při vyrovnávacím gólu v 59. minutě nesprávně odmával ostravskému kapitánovi ofsajd a jeho branka na 1:1 měla být uznána. Naopak u druhé kontroverzní situace, tedy trefy Marka Hlinky z 62. minuty, se postavila na stranu asistenta rozhodčího a jeho posouzení momentu označila za správné. Komise výši trestů pro sudí nezveřejňuje.