BANÍKU SE UPSAL SRBSKÝ ZÁLOŽNÍK STEFAN PANIĆ

Těsně před odjezdem na soustředění do Kroměříže do týmu kouče Radima Kučery přibylo nové jméno. Baník uzavřel příchod srbského defenzivního záložníka Stefana Paniće z klubu FK Metalac Gornji Milanovac. Čtyřiadvacetiletý vytáhlý fotbalista letos v lednu debutoval v srbském národním týmu v přípravném utkání ve Spojených státech (0:0).

Bez pěti centimetrů dvoumetrový chasník se v posledních dvou sezonách vyprofiloval v jednu z opor Metalacu a jeho příchod zvedá konkurenci uprostřed zálohy. Po zdravotní prohlídce podepsal na Bazalech smlouvu na dva roky.

„Je to hráč, který má před sebou ve čtyřiadvaceti slibnou perspektivu a potenciál. V posledních dvou sezonách prodělal velký výkonnostní progres a díky tomu se dostal i do srbské reprezentace. Věříme, že vnese další kvalitu a zvýšení konkurence do naší středové řady,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

Odchovanec OFK Mladenovac si připsal v srbské nejvyšší soutěži 63 startů a vstřelil 5 branek. Ve svém jubilejním stém utkání v dresu Metalacu loni v listopadu skóroval do sítě Crvene Zvezdy Bělehrad. S týmem hned odcestoval na soustředění do Kroměříže.

(rj) text a foto: FC Baník Ostrava