Baník skvěle vykročil, porazil Ústí 3:0!

Bylo to nervózní, mělo to své nedostatky, ale povedlo se! Baník zvládl mimořádně důležitý vstup do jarní části sezony a porazil Ústí nad Labem jednoznačně 3:0.  Po výkonu, v němž byly cítit stopy předzápasové trémy. Jakbyne, zimní příprava byla dlouhá, očekávání fanoušků značná. A navíc, na stadion do Vítkovic jich zavítalo téměř sedm tisíc!

Baníku chvíli trvalo, než se dostal do tempa. Kdo byl v tempu od první minuty, to byli baníkovští fans. „Byli fantastičtí.“ Poznamenal Vlastimil Petržela, trenér Baníku. Věděl, že jeho hráči byli pod tlakem. „Tak nervózní jsem je ještě na hřišti neviděl,“ pravil.

Ulevilo se mu v 16. minutě. Stejně jako celému Baníku. Azevedo poslal hlavou míč do šestnáctky tak šikovně a šťastně, že balon proskákal až do branky. Netrefili ho ani nabíhající baníkovci ve snaze tečovat je, ani ústečtí zadáci, kteří ho chtěl odvrátit.

Ve 28. minutě se z trávníku vysunulo zavlažovací zařízení. A začalo zavlažovat. Kuriózní chvilka, která pobavila. A trvala akorát tak dlouho, aby se i hráči stačili osvěžit. Nikoliv však vodou z potrubí, nýbrž u vlastních laviček.

Pak se dostali do velké šance hosté. Ústecký Pimpara hlavičkoval sám a zblízka. Brankář Vašek výtečně zakročil. A míč vyrazil.

Po přestávce měli hosté ještě jednu možnost. Pavel Moulis zahrál trestňák velmi šikovně, míč profičel nad zdí a pak kolem Vaškovy tyče, kdoví, jestli by zkušený gólman stačil zakročit, kdyby šel balon na branku.

Načež následovaly velké chvíle Tomáše Mičoly. Trenér Petržela ho poslal po pauze na hřiště proto, aby zpevnil střed pole. „On dal dva góly, to bylo nad plán,“ usmíval se Petržela. Mičola po zápase nezapíral, že ho štvalo, že se do sestavy nevešel. „Každého by to štvalo. I mě. Jestli se teď do sestavy dostanu? Přál bych si to. Ale jsou tu i jiní šikovní kluci. Třeba Štefan Pekár. Uvidíme, konkurence je tady teď velká,“ pravil Mičola, kterého uklidnilo, že Baník dokázal zaregovat na triumf olomoucké Sigmy, která v sobotu dopoledne vyhrála 3:0 v Pardubicích. „Kdybychom nevyhráli, už bychom Sigmu těžko doháněli,“ řekl Mičola, přestože pro Baník je důležité, aby před sebe nepustil Opavu, České Budějovice, nebo Vlašim. Neboli týmy, které jsou v tabulce pod Ostravou a rády by se na postupové příčky také dotáhly

NM (pd), foto: Fc Baník Ostrava