Baník rozstřílel Karvinou, kouč Petržela ale varuje: Nic to neznamená!

Pětibrankový debakl uštědřili fotbalisté Baníku v přípravném utkání prvoligové Karviné. Už do poločasu vedli po chybách soupeřovy defenzivy 3:0, další dva góly přidali o přestávce. Trenér Vlastimil Petržela neskrýval potěšení. I když se snažil zdůraznit, že význam tohoto vítězství není v žádném případě jakkoliv zásadní.

Baník nastoupil bez nemocného Tomáše Mičoly a zraněného Alexandra Jakubova. Jinak ale v sestavě, která by se docela klidně mohla podobat soutěžnímu ideálu. Karvinský trenér Jozef Weber složení svého týmu promíchal a některé své hráče, s nimiž pro základní sestavu počítá, poslal do hry až ve druhé půli. I tu ale Baník vyhrál, přestože jak v prvním poločase, tak i ve druhém, měli šance i Karvinští fotbalisté. Několik skvělých zákroků předvedl ostravský brankář Petr Vašek.

„Samozřejmě jsem spokojený, protože kluci hráli velice dobře, hráli všechno v rychlosti. Prakticky soupeři nepůjčovali balon,“ liboval si po utkání Vlastimil Petržela, trenér Baníku.  „Hráli jsme tak, jak jsme si představovali,“ dodal spokojeně.

Výsledek 5:0 obletěl republiku, tím spíš, že druholigový tým takto rozstřílel prvoligového protivníka. Ale Petržela upozornil. Nic to neznamená! „Nevím, jak v Karviné trénovali, nebo netrénovali,“ podotknul kouč Baníku. „Naši kluci taky hráli v úterý přípravný zápas s Puklicemi, ráno pak měli trénink, takže jsme se na to utkání nějak zvlášť nepřipravovali. Máme radost z toho, že se nám to povedlo, ale nic to neznamená,“ dodal kouč.

Spokojen byl s tím, že Baník hraje to, co si od svého týmu jako jeho kouč představuje. „To znamená žádné držení balonu, ale hrát tak, aby ten balon jezdil. Aby se míč pohyboval a ne, aby ho kluci vodili. A na to se těžko hledá zbraň. U každého soupeře,“ konstatoval spokojený trenér.

Branky: 21. a 32. De Azevedo, 22. Sus, 68. Zápotočný, 86. Nerad. Rozhodčí: Proske.

MFK Karviná: Pindroch – Holík (46. Dressler), Plesník (46. Janečka), Hošek, Vondra – Smrž (46. Šisler), Sedlák (61. Smrž) – Sarki (46. Moravec), Budínský (61. Panák), Puchel (46. Eismann) – Panák (46. Jurčo).

FC Baník Ostrava: Vašek – Celba, Pokorný (46. Meščaninov), Zápotočný, Helešic – Hrubý (60. Nerad), Hlinka (46. Ožvolda), Pekár (46. Mondek) – Sus (65. Chvěja), De Azevedo (46. Urgela), Stáňa (46. Granečný).