BANÍK PŘEDAL FINANČNÍ POMOC URČENOU OBĚTEM STŘELBY

Významnou finanční sumu určenou na pomoc lidem, které bezprostředně zasáhla prosincová tragédie ve Fakultní nemocnici Ostrava, předali v pondělí před utkáním s Mladou Boleslaví zástupci Baníku Ostrava a jeho fanoušků prostřednictvím šeku do rukou ředitele FN Ostrava Jiřího Havrlanta. Klubu a jeho fanouškům se podařilo shromáždit pro tento účel částku ve výši 800 tisíc korun.

K tragédii v ostravské fakultní nemocnici došlo 10. prosince loňského roku. Šest lidí tehdy v ranních hodinách padlo za oběť šílenému střelci, sedmá osoba podlehla zraněním později. Baník Ostrava bezprostředně poté přislíbil finanční pomoc pozůstalým.

Klub deklaroval, že věnuje 150 tisíc korun z výtěžku ze vstupného na utkání se Spartou, které se hrálo o dva dny později. Zareagovali také fanoušci, kteří mezi sebou vybrali finanční částku, a tu poskytli klubu, aby ji k celkové částce přičlenil. „Toto gesto našich fanoušků na mě obrovským způsobem zapůsobilo. Znovu jsem pochopil, jak úzce jsou fanoušci Baníku svázáni s Ostravou a s lidmi, kteří v tomto regionu žijí,“ glosoval počin fanoušků Baníku Michal Bělák, ředitel klubu.

Část osmisettisícové pomoci tvoří prostředky, které mezi sebou vybrali hráči a zaměstnanci Baníku. A v poslední fázi přidal ostravský fotbalový klub také peníze z dražby dresů, v nichž Baník odehrál zmíněné utkání se Spartou.

„Podařilo se nám i díky velké pomoci našich fanoušků dát dohromady částku 800 tisíc korun. My víme, že žádné peníze bolest neutiší. Ale snad budou lidem, kteří ztratili v onen den své nejbližší, alespoň částečně k pomoci,“ dodal klubový ředitel Michal Bělák.

Předání symbolického šeku se vedle výkonného ředitele Baníku Michala Běláka zúčastní také zástupce fanoušků Jaroslav Kula. Šek si převezme ředitel nemocnice Jiří Havrlant a s ním náměstkyně ředitele pro léčebnou péči Zuzana Čermáková. Předání finančních prostředku lidem, jimž je pomoc určena, následně zajistí Fakultní nemocnice Ostrava.

(nm) Zdroj: FC Baník Ostrava