BANÍK PORAZIL ZNOJMO 3:1

I druhý přípravný zápas přinesl Baníku výhru 3:1. Po Karviné zdolal na soustředění v Kroměříži navlas stejným poměrem i druholigové Znojmo. Skvěle se v novém působišti uvedly obě nové tváře: Tomášové Poznar a Hykel hned v prvním utkání v modrobílých barvách zaznamenali gól, třetí branku přidal navrátilec z hostování v Popradu Jakub Šašinka.

Radim Kučera dodržel slovo a vyjma lehce zraněných De Azeveda, Mondeka a rekonvalescentů Mičoly s Mešaninovem poslal do zápasů všechno zdravé. Baník před šesti stovkami fanoušků na vedoucí gól nečekal dlouho: už v 9. minutě poslal Smékal míčem za obranu do sóla Poznara, který přehodil gólmana a do prázdné branky otevřel skóre.

Další šanci Poznar ve 28. minutě nezužitkoval a na druhé straně pak dvakrát Teplým nebezpečně zahrozilo i Znojmo. Ale úspěšný byl znovu až Baník. Stáňa píchnul ve 41. minutě do běhu Hykelovi, který se tváří v tvář brankáři podélnou střelou nezmýlil. I Znojmo však ještě před obrátkou kontrovalo z pokutového kopu Teplým.

Do druhé půle vyběhnul i Baroš a s chutí i přehledem hlavně připravoval šance spoluhráčům. Jednu sám hned krátce po startu nevyužil, když jeho střela po pohotové zasekávačce lízla tyčku, ale v 69. minutě ho střelecky zastoupil Jakub Šašinka, který po další přímočaré akci křížnou střelou pokořil znojemského gólmana potřetí. Poslední slovo mohlo patřit znovu Barošovi, ale i v další velké šanci mu ke gólu chyběly centimetry.

Branky: 44. Teplý z penalty – 9. Poznar, 41. Hykel, 69. J. Šašinka.

FC Baník Ostrava: I. poločas: Šustr – Sus, Breda, Zápotočný, Celba – Hykel, Hlinka, Pekár, Stáňa – Smékal, Poznar. II. poločas: Chmiel – Celba, Jakubov, Šindelář, Helešic – Sus (73. Breda), Panić, Hrubý, Hykel – Baroš, J. Šašinka.

(rj) text a foto: FC Baník Ostrava