Amfiteátr oslaví stylově padesátiny

Porubské letní kino. Foto: archiv společnosti Akord&Poklad

Letní kino Amfi v Porubě slaví 50 let. Výročí oslaví přehlídkou Amfi Fest s promítáním filmů, koncertem Jaromíra Nohavici, divadelními představeními anebo zábavnou akcí pro děti. V den výročí promítne stejný film jako před padesáti roky.

Porubské letní kino Amfi vzniklo před 50 lety a poprvé se v něm promítal 3. srpna 1968 film Černý tulipán s Alanem Delonem. A právě tento film bude v kině promítán v den výročí 3. srpna 2018.

Přehlídka Amfi Fest bude poté pokračovat v závěru prázdnin. V amfiteátru zazpívá 29. srpna Jaromír Nohavica. Koncert je však již vyprodán. O den později uvede divadlo Bez zábradlí komedii Jistě, pane premiére, v níž hrají Karel Heřmánek, Josef Carda, Dana Morávková, Ladislav Županič a další. V pátek 31. srpna pobaví diváky Divadlo Radka Brzobohatého komedií Parfém v podezření s Valerií Zawadskou, Janou Švandovou, Simonou Postlerovou a Jitkou Smutnou. Letní program zakončí 1. září od 16 hodin zábavné odpoledne pro děti Sbohem, prázdniny.

Provoz letního kina skončil v roce 1996. Letos na jaře společnost Akord&Poklad, pod níž amfiteátr spadá, odstranila náletové dřeviny a mech, opravila lavičky, zajistila osvětlení areálu a přivedla do něj elektřinu. Práce vyšly na 200 tisíc korun. Kapacita amfiteátru je pro filmové představení 1200 diváků, pro divadlo a koncerty 1800 lidí.

Obnovenou premiéru zažilo letní kino 31. května, kdy se v něm promítal v rámci festivalu Ostrava Kamera Oko film Annie Hallová. Vidělo jej 400 diváků. Následovalo Porubské filmové léto se dvěma filmy v červnu a červenci. Promítání pokračuje 9. srpna snímkem Perfect Days – I ženy mají své dny a 6. září filmové projekce zakončí film Tančím, abych žil.

(nm) Zdroj: Město Ostrava