AKCE LINKOU NA DRINK POMOHLA KLINICE DĚTSKÉHO LÉKAŘSTVÍ

Výtěžek z charitativní akce Linkou na drink v částce téměř 68 tisíc korun slavnostně předali její organizátoři a primátor Ostravy Tomáš Macura Klinice dětského lékařství Fakultní nemocnice Ostrava. Za darované peníze klinika pořídí speciální lůžko pro nemocné děti.

Akce Linkou na drink se uskutečnila 28. září na Alšově náměstí v Porubě. Během jednoho dne všichni zúčastnění díky téměř 1400 vypitým originálním nealkoholickým drinkům a stovkám kil snězených specialit přispěli na dobrou věc částkou přibližně 48 tisíc korun. A nejen to. Kdo chtěl, mohl si na stacionárním kole vyzkoušet svoji fyzickou kondici.  „Najetou energii jsme proměnili ve finance a částka činí 20 tisíc korun. Sám jsem si vyzkoušel stacionární kolo a byl jsem překvapen, kolik energie je potřeba k tomu, aby se do varu dostala sklenice vody,“ usmál se primátor Tomáš Macura. Šek na dvacetitisícovou částku předal do rukou přednosty Kliniky dětského lékařství Fakultní nemocnice Ostrava Michala Hladíka.

„Jsme velmi vděčni za to, kolik se na akci dostavilo lidí a kolik drinků se prodalo,“ řekl jeden z organizátorů akce Jan Tabášek. „Je vidět, že lidé v Ostravě rádi podpoří dobrou věc a že podobné akce, kde se spojí příjemné s užitečným, mají smysl,“ dodala druhá organizátorka Sabina Nováková.

„Dlouhodobý pobyt v nemocnici není pro nikoho příliš příjemná záležitost. Natož pro dítě. Proto každému, kdo se zapojil a jakkoliv se přičinil o to, že hospitalizované děti budou mít u nás větší pohodlí, patří velký dík,“ poděkoval ředitel Fakultní nemocnice Ostrava Jiří Havrlant.

(ab) Zdroj: Město Ostrava