40 NOVÝCH TRAMVAJÍ SE DOSTANE DO PROVOZU

Dopravní podnik jede s dobou. Spolu s plzeňskou společnosti Škoda Transportation podepsali smlouvu, která Ostravě zajistí 40 nejmodernějších nízkopodlažních tramvají. Nejnovější stroje přepraví až 200 cestujících. Do provozu se vozy dostanou na podzim roku 2020.   

Ve výběrovém řízení to byla právě společnost Škoda Transportation, která byla vybrána z velkého množství zájemců. Díky nejlepšímu poměru ceny a kvality zvítězila v řízení a následně podepsala smlouvu s DPO. Všechny nové tramvaje budou prostornější, vejde se do nich 200 cestujících. Při letním počasí pasažéři ocení zabudovanou klimatizaci. Nebudou chybět ani wifi zařízení s USB porty. Snadnější nástup do tramvají zajistí nižší položení podlahy ve vozech. Navíc se stroje ochrání proti poškození pomocí speciálních fólií a všudypřítomných kamer. Odhadovaná částka zakázky činí 2 miliardy korun.

„Jsem přesvědčen, že plzeňská škodovka dodá do Ostravy moderní, komfortní a spolehlivé tramvaje, které potvrdí náš trend přinášet cestujícím ty nejmodernější technologie a služby. Po dodání všech vozidel z kontraktu bude mít Ostrava pravděpodobně nejmladší vozový park tramvají v republice,“ řekl generální ředitel a předseda představenstva DPO Daniel Morys.

Ostrava zažije nejvybavenější tramvaje generace ForCity Smart v provozu objeví již na podzim roku 2020. Naše město se tak jako jediné v Česku i ve střední Evropě pochlubí plzeňskými tramvajemi.

(ab) Zdroj:www.dpo.cz